Erol Taş
Genel

Siz Bana Taş Değil, Ekmek Atıyorsunuz!

26 Ekim 2018

Vakti zamanında İstanbul’un Cankurtaran semtinde bir sinema film çekilir. Burada kurulan film setinden ötürü bu civar cümbüş yerine döner. Semtin sakinleri, çalışanları, okuyan talebeleri işten güçten okuldan kaytarıp sinemacıları izlemeye gelirler. Hatta öyle ki bazen azıtan seyirciler olur ve sinemacılar ile tartışır, kavgaya tutuşurlar. Her seferinde de vurduğunu deviren bir delikanlı kurtarır bu sinemacıları serserilerin elinden.

Bu delikanlı, oynadığı kötü adam rolleri ile ün yapan meşhur sinema oyuncusu Erol Taş‘ın ta kendisidir. Film setinde kurtardığı sinemacılar tarafından keşfedilir. İlk önce bir kavga sahnesinde ufak bir rol verilir. Böylelikle Yeşilçam dünyasına giriş yapar Erol Taş. Derken, kötü adam karakterlerinin aranan oyuncusu olur. O kadar iyi oynar ki rolünü, insanlar kendisinden sadece sinema salonlarında değil sinemanın dışında da nefret eder. Öyle ki, Cankurtaran’da bulunan kahvehanesi veya evi taşlanır hep. Gece gündüz telefonla taciz edilir. Hatta o kadar hırslananlar olur ki kendisini bulamayınca ilk okulda okuyan çocuklarını bile döverler. Fakat gel gelelim, o üzülmez bütün bu olanlara. İşini fazlası ile iyi yaptığının bilincindedir.

Sinemaseverlerden çok çekmiştir kendisi fakat buna rağmen sayısız filmde rol almıştır. Yine oynadığı bir filmin galasında oyuncular sıra ile sahneye çıkar ve konuşma yapar. Sıra Erol Taş’a geldiğinde ise kelimenin tam anlamı ile kıyamet kopar. İnsanlar eline ne geçtiyse sahnede bulunan Erol Taş’a fırlatıp küfür etmektedir. Bir süre sonra üstü başı batmış, kan revan olmuş bir şekilde insanlara seslenir:

Atın Atın, sizler bana taş değil, ekmek atıyorsunuz!

Erol Taş’ın bu sözlerinden sonra insanlar, aslında sahnede kötü bir adamı değil kötü adam rolünü fazlası ile iyi oynayan usta bir oyuncuyu taşladıklarının farkına varır. O andan sonra bir alkış tufanı kopar. Erol Taş ise üstü başı kan revan içinde fakat işini iyi yapıyor olmanın gururu ile konuşmasını bitirir.

1 Yorum

  • Yanıtla
    Kerem
    8 Aralık 2018 at 12:33

    Filmlerini izlerken biz de çok nefret ettik kendisinden ama gerçekten büyük bir sanatçı.

Yorum Yaz